Inf3rnaL.CS-16.NET | addonsuri, resurse Forumul Oficial
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Respecta si vei fi respectat !
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

 Problema cu FPS-ul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
*(Shadow^_^Blyde)*
V.I.P
V.I.P
*(Shadow^_^Blyde)*

Mesaje : 81
Data de inscriere : 05/05/2011

Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitimeJoi Iun 30, 2011 5:14 pm

Am o problema cu fps-ul de la un timp si nu stiu de ce...pana acum mergea destul de bine chiar daca nu am performante uimitoare la pc...
Am pc cu Windows XP,512 mb ram,Procesor Intel Celerom 3,06 GHz,net de la RDS pachet mic:).Inainte aveam net de la Teleson si aveam viteza de download de 0,400mb /s (/Smile jenant) iar de upload de 0,200mb/s.Acum cu internetul de la RDS am 5mb/s download si upload pana la 2/mb...concluzie->Internetul nu are nici o legatura asa ca am schimbat palca video de vreo 3-4 ori si acelasi rezultat,tutoriale de pe internet...nu mai zic nimic de ele.Cred ca e de la procesor dar nu inteleg de ce pana acum nu imi facea asa iar acum...Pe 5vs5 am intre 80fps-100fps,10vs10 50fps-80fps iar pe 15vs15 25fps-si abia ajunge la 50fps in unele momente.DEci va spun,e absolut penibil.Poate ca unii dintre voi nu stiti ce e ala fps...Fps inseamna frame per second si indica cate imagini sunt rulate pe secunda de aici rezulta ca daca ai fps mic cs-ul merge tot mai greu iar cand vrei sa tragi tinta iti srare de la primul glont efectiv in alta parte.Cand ma jucam pe server si eram la panda venise unul in fata mea,deci era in fata mea cu spatele la mine,am tras in el si nu i-a luat viata deloc:|,tinta sarea tot in alta parte.
Nu mai stiu ce sa cred,o fi de la procesor sau de la placa video...I give up,pana acum mi-am rezolvat toate problemele si bug-urile singur dar asta ma depaseste...nu pot sa inteleg:|Daca aveti vreo idee,va rog mult is pe pasul de a ma lasa ce Couter-Strike...
Sus In jos
DaNnYeL
Asistent
Asistent
DaNnYeL

Mesaje : 1469
Data de inscriere : 03/12/2010
Varsta : 34
Localizare : sibiu

Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitimeJoi Iun 30, 2011 6:06 pm

schimba-ti pc-ul Wink)
Sus In jos
dud
V.I.P
V.I.P
dud

Mesaje : 175
Data de inscriere : 13/02/2011
Varsta : 28
Localizare : Dej

Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitimeJoi Iun 30, 2011 6:34 pm

si mie mi sa intamplat frate,eu mi-am luat un cfg care mi la crescut destul.....http://www.2shared.com/file/5ZAc-YCV/FPS.html
Sus In jos
Kid
Adminstrator
Adminstrator
Kid

Mesaje : 517
Data de inscriere : 07/11/2010
Varsta : 31
Localizare : Botosani

Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitimeJoi Iun 30, 2011 7:17 pm

Poti sa incerci cu alt cs sau sa refaci cfg-ul...
Sus In jos
*(Shadow^_^Blyde)*
V.I.P
V.I.P
*(Shadow^_^Blyde)*

Mesaje : 81
Data de inscriere : 05/05/2011

Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitimeJoi Iun 30, 2011 7:24 pm

Nu e de la cfg:)oricum o sa incerc...Si DaNnYeL decat sa postezi doar ca sa te aflii in treaba mai bine taci..crede-ma ca o sa fie mai bine frate:)

EDIT:Nu e de la CFG pentru ca am setarile mele facute...de exemplu voi aveti cl_cmdrate si cl_updaterate pe 50 sau 101...eu trebuie sa am 30 altfel am choke prea mare si air nu e bine...Alt CS/Smile...nu prea cred...am pach v23:))nu are cine stie ce skin-uri si nu proceseaza greu deloc:))...nu stiu,nu am idei...am incercat CFG-ul si e aceasi mancare de peste:),nu stiu fratilor...eventual daca ma poate ajuta cineva sa fac update la placa video,am ATI,alta idee va spun sincer ca nu am.
Sus In jos
Caddy
V.I.P
V.I.P
Caddy

Mesaje : 2974
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila

Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitimeVin Iul 01, 2011 2:51 am

Na! De ce nu e bine sa joci cu CFG.
Sus In jos
https://infernal.forumgabon.com/
FAME
V.I.P
V.I.P
FAME

Mesaje : 1
Data de inscriere : 24/01/2012

Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitimeMar Ian 24, 2012 5:49 pm

Aceasi problema am si eu am schimbat placa video-deageaba apoi sursa-deageaba apoi placa de baza-degeaba si apoi mi-am bagat 4gb/pe ram tot degeaba ,parerea mea e sa ne lasam de cs:))
Sus In jos
s1ck-
V.I.P
V.I.P
s1ck-

Mesaje : 3
Data de inscriere : 16/01/2012

Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitimeMar Ian 24, 2012 6:38 pm

Instaleaza AV-ul Avast Free, lasa-l sa faca un boot scan(sau cum naiba se numeste), scapa de eventualii virusi, update la drivere. Daca nu merge, format hard drive+ instalat sistem de operare. Iti garantez ca o sa mearga.
PS: daniele, nu are de ce sa isi schimbe pc-ul pentru cs. (doar daca ruleaza multe programe in fundal)
Sus In jos
DaNnYeL
Asistent
Asistent
DaNnYeL

Mesaje : 1469
Data de inscriere : 03/12/2010
Varsta : 34
Localizare : sibiu

Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitimeMar Ian 24, 2012 7:54 pm

banuiesc , ca a rezolvat problema de mult
Sus In jos
ent3r
V.I.P
V.I.P
ent3r

Mesaje : 75
Data de inscriere : 13/02/2012

Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitimeMar Feb 14, 2012 3:45 pm

Daca a rezolvat-o dati T/C.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Problema cu FPS-ul Empty
MesajSubiect: Re: Problema cu FPS-ul   Problema cu FPS-ul Icon_minitime

Sus In jos
 

Problema cu FPS-ul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Inf3rnaL.CS-16.NET | addonsuri, resurse Forumul Oficial :: Tutoriale Counter-Strike :: Bug-uri-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente