Inf3rnaL.CS-16.NET | addonsuri, resurse Forumul Oficial
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Respecta si vei fi respectat !
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

  [Tutorial]Efect text glamour

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
CronYshoR
V.I.P
V.I.P
avatar

Mesaje : 11
Data de inscriere : 21/11/2011

 [Tutorial]Efect text glamour Empty
MesajSubiect: [Tutorial]Efect text glamour    [Tutorial]Efect text glamour Icon_minitimeMar Noi 22, 2011 12:29 am

În acest tutorial simplu am să-ți arat cum să creezi un efect de text glamour, foarte simplu și frumos folosind doar stilurile de layer.

Pasul 1


Crează un document nou cu dimensiunea de 1000 x 756 pixeli. Deblochează layer-ul Background. Dupa aceea, cu el selectat, du-te la Layer > New Fill Layer > Gradient și apasă OK. După aceea, adaugă următoarele setări:





Am folosit Layer > New Fill Layer > Gradient și nu Layer Styles > Gradient Overlay deoarece lucrând cu vectori, este mult mai convenabil. Convenabil în sensul că, atunci când vei mări dimensiunea pânzei, fundalul nu va deveni pixelat, ci va fi la fel la orice dimensiunea a pânzei. Asta este magia vectorilor.


După ce ai adăugat Gradient-ul, fundalul ar trebui să arate așa:





Pasul 2


În acest pas adaugă textul pe mijloc. Eu am folosit font-ul Times New Roman cu dimnesiunea de 195 pt. După ce l-ai adăugat, adaugă-i următoarele stiluri de layer:






După adăugarea acestor stiluri de layer, textul tău va trebui să arate la fel ca și acesta:  [Tutorial]Efect text glamour Final
Sus In jos
http://clan-atg.ucoz.ro/
 

[Tutorial]Efect text glamour

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Inf3rnaL.CS-16.NET | addonsuri, resurse Forumul Oficial :: Photoshop :: Tutoriale Photoshop-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente